Yaprak Biti İlaçlama – Flora Böcek İlaçlama
Yaprak Biti İlaçlama

Yaprak Biti İlaçlama

Yaprak biti ilaçlama, Afid ismiyle de bilinen yaprak bitlerinden kurtulmak için son derece önemlidir. Yaprak bitleri yüksek üreme kapasitesinde küçük bitki özsuyu emen böceklerdir. Bu nedenle, birçok yaprak biti türü bahçe bitkileri, orman, kamusal yeşil alanlar ve bahçelerde en çok zarar veren zararlılar arasındadır.

Hızla üreyebildikleri için kısa sürede korkutucu miktarlara çıkabilirler.

Kurumsal İlaçlama Hizmeti
Kurumsal İlaçlama Hizmeti

Kurum olarak yapılan anlaşmalarda çeşitli ilaçlama programlarımızla firmanızdan her türlü haşere ve zararlıyı uzak tutuyoruz.

Ev İlaçlama Hizmeti
Ev İlaçlama Hizmeti

Yaşadığınız daire ve ya tüm apartmanda oluşan haşerelere karşı profesyonel bir ilaçlama hizmeti almanız kesin çözüm için gereklidir.

Yaprak bitleri, bitkilere ince uzun hortumunu sokup öz suyunu emerek beslenir. Bu zararlı, aynı zamanda virüs taşıyıcısı (vektörü)’dır. Koloniler hâlinde sürgün, tomurcuk ve yapraklarda bulunurlar. Saldırısına uğrayan yapraklar, önce uzunlamasına ikiye katlanır; sonra spiral şeklinde, bazen de değişik biçimlerde kıvrılır. Zararlı, çiçeklerin açılmasını engeller; erken kurumalarına ve dökülmelerine yol açar. Dişi organ ve genç meyvelerde yaptığı emgiler nedeniyle meyvelerin ve çiçeklerin şekilleri de bozulur.

Kültürel mücadele de izlenen yollar şunlardır:
Bahçe içerisindeki yabancı bitkiler imha edilmeli.
Toprak işlemeye özen gösterilmeli.
Bu zararlıya, hassas bitkiler yetiştirilmemeli.

Biyolojik mücadele doğal düşmanları ortama salınarak yaprak bitleri ile savaşılabilir. Kimyasal mücadelede ise sürgünlerin % 20’sinde sürgün ve taze yaprakların alt yüzeyinde yaprak biti kolonileri görülmeye başladığı zaman uygun ilaçla ilaçlamaya geçilebilir.
Yaprak biti ilaçlama hizmeti için şimdi bizi arayın!